O nas

Historia

The Urban Beard

Założenie marki The Urban Beard

Pierwszym pomysłem było powstanie marki z koszulami flanelowymi (no nie wyszło), a później zauważyłem brak na polskim rynku dobrej jakości w fajnym stylu męskich ubrań. No i oczywiście ciężka praca i dużo szczęścia.

2010

Otwarcie sklepu stacjonarnego

Po sukcesie sklepu online i wielu zapytaniach klientów, zdecydowałem się na otwarcie sklepu stacjonarnego. Wielkie otwarcie miało miejsce 28.11.2015 r. Siedziba sklepu zmieniała się kilkakrotnie, w tej chwili jesteśmy na ul. Marszałkowskiej 45/49.

2015

The Urban Beard Barbershop

Kolejnym krokiem rozwoju naszej męskiej marki było powstanie Barbershopu, bo w końcu brody to nasza specjalność.

2017

The Urban Beard Furniture

Tworzenie mebli to moja zajawka i razem z kilkoma kumplami (którzy mają fach w ręku) zaczęliśmy robi stylowe meble z metalu i drewna.

2021

The Urban Beard – ubrania dla brodaczy.

Męski styl, polska produkcja, autorski design, limitowane serie. The Urban Beard to połączenie street wearu z casualowym stylem. Kombinacja pewności siebie, doskonałej jakości oraz charakteru. Stworzona z potrzeby wyrażenia siebie, poprzez ubranie oraz odpowiednie dodatki i akcesoria.

Już 10 lat temu Filip Ferens, twórca marki, rozpoczął swoją przygodę w branży modowej. To były czasy, kiedy polska moda autorska nie była tak dostępna jak w tym momencie. 3 lata później narodził się The Urban Beard – marka ubrań dla prawdziwych mężczyzn. Od samego początku projektowaniem zajmuje się sam założyciel marki. Odpowiada on również za dobór odpowiednich materiałów oraz procesy produkcji, które naturalnie odbywają się w polskich szwalniach. Limitowane serie sprawiają, że najnowsze kolekcje znikają szybko ze sklepu internetowego, stacjonarnego czy też targów na których można spotkać Filipa. Nic tutaj nie jest przypadkowe – od aranżacji sklepu czy też projektu stoiska, na którym zawsze znajdziemy ręcznie wykonane drewniane meble.

Koszule, tiszerty, bluzy, kurtki, spodnie, dresy, nerki, czapki. Pełen asortyment rzeczy dla mężczyzn Spokojnie – kobiety zakochane w brodaczach, również znajdą coś dla siebie. Zresztą jak nie kochać stylu, który jest odpowiedni zarówno do biura, jak do spotkania przy piwie czy na wypad na rower. Najważniejsze to design, który nadaje charakteru dotychczas prostym, męskim stylizacjom.

Jak powstają takie marki oraz jak osiągnąć sukces w branży modowej? Tworzyć rzeczy, które wyrażają Ciebie. Stawiać na jakość wykonania oraz samemu czuć się dobrze w swoich projektach. Patrząc na Filipa – widać, że tak naprawdę The Urban Beard to ten człowiek. Trzy słowa, które go opisują: tatuaże, motocykle, drewno. Patrząc na wnętrze sklepu stacjonarnego (ul. Marszałkowska 66/14) widzimy, że wszystko się zgadza. Większość mebli wykonana jest przez właściciela z drewna z pobliskiej stolarni. Na wejściu wita nas zjawiskowy motor Harley Dawidson. Sam sklep zaś, to połączenie butiku ze studiem tatuażu praz barberem.

Jeśli męczą Cię już ubrania kiepskiej jakości. Nie zadawala Cię asortyment z sieciówek. Odwiedź Filipa w jego sklepie i sprawdź męski styl dla brodaczy – The Urban Beard.

Ubrania, Barbershop, Furniture

#theurbanbeard